במקרי חירום 24/7 חייגו 055-9705-874

מנעול רתק

מה זה מנעול רתק?

יש אינספור סוגים של מנעולים שאנחנו יכולים למצוא ולראות היום בחיי היומיום שלנו, ואחד מהם עונה לשם מנעול רתק. האם עצרתם פעם לחשוב ולהבין במה דברים אמורים? למעשה, אותו מנעול רתק, שנקרא גם מנעול תליה כבד, נמצא כמעצור חיצוני ועיקרי אשר בעזרתו אנחנו נועלים מחסנים, שערים ושרשראות של אביזרים כמו אופניים, אופנועים ועוד. חשוב להבין שמדובר על מנעול אשר בפועל מורכב משני חלקים שונים, והם: 

  1. גוף המנעול אשר נראה מלבני ובתוכו יש צילינדר שמופעל על ידי מפתח. 
  2. אנקול בצורת U אשר מוחדר אל תוך המנעול בעת הנעילה. 

 

מבחינת ההגדרה, אנחנו רואים שכאשר מדברים על מנעול רתק כבד, למעשה ההתייחסות כאן היא לקוטר גוף האנקול. מידות האנקול יכולות לנוע בין 10 מ"מ ועד 16מ"מ, והכול בהתאם לצורך ולשאלה מה בעצם אנחנו נועלים בעזרת אותו מנעול רתק. 

התקנת מנעול רתק 

אם ננסה לעשות השוואה בין התקנת מנעול רתק ובין התקנה של מנעולים אחרים, אנחנו נראה שבמקרה של מנעול רתק נזדקק לרוב ליותר זמן. מדובר על עבודה שדורשת דיוק מרבי וציוד מתאים, כך שברור מדוע רק מנעולן מקצועי יוכל לבצע זאת. לא אחת קורה שפעולת ההתקנה של מנעול רתק כוללת גם לא מעט רעשים, מה שמסביר מדוע רצוי לבחור את הזמן הנכון לכך מבלי להפריע לשכנים או לעוברים במקום. לרוב הפעולה דורשת גם ריתוך ולכן ברור מדוע לבד לא תוכלו להתמודד עם האתגר המשמעותי הזה. מצד שני, החדשות הטובות הן שיש היום הרבה מאוד מנעולנים מקצועיים בכל הארץ שיוכלו להגיע ולתת לכם שירות, אז למה שתיקחו סיכון מיותר ותעשו זאת לבד? 

פריצת מנעול רתק 

אחת מהבעיות עם מנעולי רתק, היא שאם אנחנו מאבדים את המפתח שלהם, קשה מאוד לפרוץ אותם. אומנם זה גם היתרון, כי משמעות הדברים היא שמנעול כזה ייתן לכם את ההגנה המרבית, אך אם איבדתם את המפתח, זה עלול להיות בעייתי. הפתרון פשוט: עליכם לפנות אל אנשי המקצוע הכי טובים שיש ולהזמין את שירותי הפריצה שהם יוכלו להציע לכם. חשוב להבין שפריצת מנעול רתק זה לא משהו שאפשר לבצע על ידי שבירת הפלדה, שכן בפועל הפעולה מתבצעת על ידי עקירת הפלדה באמצעות זרועה מיוחדת. זו גם הסיבה שבגללה, אם אתם זקוקים לשירותי פריצת מנעול רתק, חשוב שתפנו כמה שיותר מהר אל מנעול מקצועי שיידע להתמודד עם העניין ויגיע עם כל הציוד הכי מתקדם שיש היום בתחום הזה.