במקרי חירום 24/7 חייגו 055-9705-874

תיקון לשונית של דלת

לשונית דלת תקועה? הגיע הזמן להזמין מנעולן

לשונית מתפקדת כאמצעי לסגירה ופתיחת דלתות, לשוניות קיימות בכל סוגי הדלתות. לרוב, כאשר מתקינים דלת חדשה, עושים פתח בעץ ודרכו הלשונית נכנסת ויוצאת. למעשה, יוצרים פתח בעץ לא רק ללשונית עצמה, אלה גם לבריחים של המנעול. בעמוד שירות זה, חברת מעולים במנעולים ידברו על כל מה שצריך לדעת על תיקון לשונית של דלת.

תיקון לשונית של דלת

מדוע זה קורה? למה לשונית הדלת תקועה

הלשונית של הדלת פותחת את הדלת וסוגרת אותו במקרי הצורך ולפי החלטותינו. כל אחד נתקל בתרחיש שהלשונית נתקעת, לא נפתחת או נסגרת. הידעתם? לשונית הדלת מחוברת באופן ישיר לידית הדלת. אם תנסו להוריד או לעלות את הידית, הלשונית תתנהג בהתאם לפעולה שנבצע – תיסגר או תיפתח. התקלה הנפוצה ביותר היא שהלשונית נתקעת, זה ידוע לכולנו. אבל למה? כאן כבר המישור התחיל להתבלבל. ישנם כמה סיבות שיכולות לגרום ללשונית להיתקע, הנה חלק מהם:

  1. הצטברות של אבק וחלודה – הצטברות של אבק וחלודה יכולים לגרום ללשונית להיתקע ולתפקד בצורה לא כל כך ראויה או טובה. חלודה מאוד מזיקה ללשונית, וזאת מכיוון שהלשונית איננה עמידה.
  2. בלאי והתיישנות של המערכת – זה קורה בכל מקום, אי אפשר לרוץ, תמיד ניתפס. אנחנו בוודאי מדברים על ענייני הבלאי וההתיישנות במערכות הדלת. המנגנון מתחיל להתעייף, וברגע שחוק ההתיישנות חל על מנגנון הלשונית, אנחנו בבעיה. מדובר בעוד תקלה נפוצה שתגרום ללשונית להפסיק לתפקד.
  3. טריקות חזקות וחוזרות – זה מוכר לכולנו, מפעם לפעם אנחנו מקבלים עצבים – שיחות טלפון שמעצבנות אותנו, נציגי שירות שמטריפים לנו את השכל, ולא מעט בעיות פרטיות ובריאותיות. במקרים כאלה, לפעמים בני האדם טורקים את הדלתות בצורה חזקה ובאופן שחוזר על עצמו. מהסיבה הזו, לשונית הדלת עשויה להינזק, להיתקע, ולהתחיל לגמגם.

 

ברוב המקרים, בדלתות של פלדלת רב בריח, הלשוניות די בסדר וכמעט לא נתקעות. למעשה, אם תתקלו בלשונית שנתקעה, זה כנראה תרחיש מאוד נדיר בדלתות רב בריח. ייתכן, שמצב כזה נבע מתחזוקה מאוד גרועה של הדלת. לידיעתכם – הלשונית יכולה להיתקע גם לאחר שסגרתם את הדלת, ומכאן אתם עשויים להיות בבעיה ולהישאר תקועים מחוץ לבית. לכן, מומלץ לטפל בבעיה בהקדם האפשרי.

כיוון לשונית דלת – כיצד?

לא תמיד זה מסתכם בנושא תיקון לשונית של דלת בהרבה מאוד מקרים, אנחנו צריכים וחייבים לכיוון את לשונית הדלת לצד ימין או שמאל. ברוב המקרים, כיוון של לשונית הדלת אפשרית בצורה פשוטה וקלה במנגנון של דלתות עץ או ברזל. אז איך עושים את זה? מאחורי הצילינדר, תמצאו בורג, סובבו אותו והפכו את הלשונית לכיוון המועדף ע"י סיבוב היד לכיוון השעון. פעולה די פשוטה שלא מצריכה יותר מידי את התערבותו של המנעולן או בעל מקצוע אחר. יחד אם זאת, אם אתם קצת מסתבכים, זה בסדר גמור ומומלץ לקרוא למנעולן לשם ביצוע המשימה. בחברת מעולים במנעולים יודעים כיצד התהליך עובד, יודעים איך לעשות אותו על כל סוגי הדלתות, ומספקים את השירות עד לבית הלקוח. בכל בעיה, בכל שאלה או התלבטות התייעצו עם המומחים של מעולים במנעולים – לשרותכם תמיד.

תיקון לשונית של דלת

האם ניתן לומר שאפשר לתקן לשונית של דלת? התשובה היא כן. לרוב, התקלה הנפוצה ביותר היא שהלשונית נתקעת – נכנסת בפנים ולא מוכנה לצאת. במקרים כאלה, נצטרך לבצע תהליך "שימון" לרוב, תהליך השימון הוא עזרה ראשונה ללשונית שנמצאת במצב רע. במילים אחרות – כאשר הצטברות של אבק, לכלוך, וחלודה מקיפים את הלשונית, הלשונית לא תתפקד. במקרים כאלה, נצטרך להשתמש בחומר השימון הטוב והמומלץ שאנחנו מכירים – בקבוק wd40 שהוא נחשב כתרסיס השמן הטוב ביותר. זה הטיפול הראשוני שכל אחד, לבדו, יוכל לספק לדלת שלו. אם התופעה נפתרה, אבל חוזרת על עצמה שוב ושוב, תצטרכו לפנות למנעולן לשם החלפת הלשונית או הצילינדר כולו. חברת מעולים במנעולים מספקת שירותי תיקון לכל סוגי הלשוניות והדלתות, פנו אלינו לפתיחת קריאת שירות.

מחירון לתיקון לשונית של דלת – כמה זה יעלה לי

ברוב המקרים, הרבה מאוד אנשים נתקלים בצורך להזמין מנעולן לשם תיקון הלשונית בדלת. מנעולן פותר לנו את הפינה במהירות האפשרית, זה הופך ליתרון כאשר הזמן ממש לחוץ, או שאנחנו לא בקיעים בחומר. ככה או ככה, הזמנת מנעולן לצורך תיקונים קלים הוא פתרון אידיאלי לכל תושב במדינת ישראל. בפסקה זו, חברת מעולים במנעולים הקדימה את הדרך ומצרפת מחירון לתיקון לשונית של דלתות. אז כמה זה עולה?

סוג התיקון מחיר משוער
תיקון לשונית דלת פלדלת רב בריח החל מ- 250 ₪
החלפת לשונית בדלת פלדלת של רב בריח החל מ- 250 ₪
תיקון לשונית בדלת עץ החל מ- 250 ₪
תיקון לשונית בדלתות כניסה החל מ- 250 ₪
תיקון לשונית של דלת זכוכית החל מ- 250 ₪
תיקון לשונית בדלתות פנים החל מ- 250 ₪
תיקון לשונית דלת נתקעת החל מ- 250 ₪
כיוון לשונית דלת החל מ- 250 ₪
תיקון של לשונית דלת שבורה החל מ- 250 ₪
תיקון לשונית דלת לא נסגרת החל מ- 250 ₪
תיקון של לשונית דלת לא נפתחת החל מ- 250 ₪
מחיר עבור שעת עבודה של מנעולן על תיקון לשונית החל מ- 250 ₪

*המחירים משוערים בלבד ויכולים להשתנות מעת לעת.